پرسش وپاسخ 

info@azimiyehdentalclinic.com

16 46 55 32

پس از جرم گیری دندان چه کارهایی باید انجام داد؟!

 

 

معمولا افراد بین سفید کردن و جرم‌گیری دندان‌‌ها اشتباه می‌کنند، باید توجه داشت با استفاده از هر دو روش دندان‌ها سفیدتر می‌شود، اما سفید کردن دندان‌ها بیشتر با اهداف زیبایی انجام شده و در فرایند سفید کردن دندان‌ها تمرکز بر سفید کردن و براق کردن دندان‌ها است.


جرم گیری فرایندی است که با برداشتن پلاک‌ها و جرم‌‌های روی دندان که باعث جذب باکتری روی دندان می‌شوند به افزایش سلامت دندان‌های شما کمک می‌کند. هدف اصلی در فرایند جرم گیری دندان‌ها حفظ تمیزی دندان‌ها است و کمتر به سفیدی دندان‌ها توجه می‌شود.

از دیگر باورهای غلطی که افراد را نسبت به جرم گیری دندان‌ها بدبین می کند این است که فکر می‌کنند جرم‌گیری باعث لق شدن دندان‌ها می‌شود.

با تجمع تدریجی جرم روی دندان‌ها و لثه و بی‌توجهی به این موضوع، مقداری از استخوان نگهدارنده دندان تحلیل می‌رود.

در حقیقت دندان به این دلیل قبلا لق شده ولی به علت انباشتگی جرم و چسباندن دندان‌ها به هم، بیمار لق شدن آنها را احساس نکرده است، اما بعد از برداشتن جرم‌ها فرد متوجه آن می‌شود. البته افرادی که دندان های سالمی دارند بعد از جرم گیری، لق شدن دندان را مشاهده نمی‌کنند.

 در خصوص مراقبت‌های پس از جرم‌گیری: پس از جرم‌گیری لازم است مسواک زدن با روش صحیح انجام شود، زمان مسواک زدن صحیح حداقل 2 الی 4 دقیقه باشد. همچنین استفاده از نخ دندان حداقل یک بار در روز الزامی بوده و کنترل بهداشت دهان و دندان هر 9 ماه یکبار امری ضروری است.

جستجو وبلاگ

افراد آنلاین

ما 53 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

درباره ما

کلینیک دندانپزشکی عظیمیه توسط دکتر وحید عاملی و دکتر ناصر نبوی که از جراحان مجرب و با سابقه استان البرز میباشند تاسیس گردید.

تماس تلفنی